"To, że opalanie jest szkodliwe wiadomo od dawna. Tyle słyszy się o, spowodowanym przez słońce, przedwczesnym starzeniu, zmarszczkach i przebarwieniach na skórze, ale czy istnieje żywy dowód na to, że słońce piękności (i młodości) szkodzi?
Tak. Zdjęcie, które widzicie powyżej to nie fotomontaż. Ten człowiek ma 69 lat i przez 28 lat był kierowcą ciężarówki. Lewa strona jego twarzy była dużo częściej wystawiana na słońce niż prawa strona. Efekty widzicie sami. Po jednej stronie skóra jest gładka i napięta, po drugiej twarda i pomarszczona. Wszystko przez wpadające przez szyby samochodu promienie UV, które zniszczyły elastyczne włókna i spowodowały twardnienie skóry. Ale estetyczny wygląd to nie wszystko. Mężczyźnie grozi też rak skóry...
Wiedzieliście, że nie stosowanie kremów z filtrem jest AŻ TAK szkodliwe? Stosujecie latem kremy z dużym filtrem? My stawiamy na min. SPF 30."
Co sądzicie? Stosujecie filtry na codzień ?
ja zawsze uzywam SPF, bez względu na porę roku. najśmieszniejsze jest to, że w zimie nie mogłam dostac NIGDZIE filtru do twarzy Avene SPF30 albo z LRP.
OdpowiedzUsuńto dziwne, w superpharm zawsze je widze, przez okrągły rok
Usuńwidziałam to juz dzisiaj SZOK o.O
OdpowiedzUsuńJa z czystego lenistwa filtrów nie używam (no chyba że latem, przed opalaniem).. chciałabym ten nawyk zmienić, ale nie wiem czy znalazłabym tyle czasu rano żeby nakładać filtr, a potem jeszcze czekać 20 minut zanim nałożę resztę "ekwipunku" :D. Pożyjemy, zobaczymy, może w końcu jakoś się do tego zmuszę :D
OdpowiedzUsuńa to trzeba czekać? :D
Usuńja nakładam codziennie rano po kąpieli po kremie. Później szykuję się, jem etc. i maluję się. ;) Czasem od razu po nalożeniu filtra maluję się. Uzywam 50+
Powinni rozwieszać to zdjęcie na drzwiach solarium ;) daje do myślenia.
OdpowiedzUsuńFiltrów ochronnych do twarzy zaczęlam używać od niedawna. Wcześniej nie używałam, bo bałam się,że taki krem zatka mi pory. Kupiłam ostatnio 50 z Vichy, bardzo ładnie pachnie, na razie go chwalę, a do tego cena jest powalająca- za 30ml płacimy 29zł:)
OdpowiedzUsuńszok :O ja stosuję filtry głównie w lato, czasami na wiosnę ale mam zamiar to zmienić i stosować ZAWSZE.
OdpowiedzUsuńtematycznie zapraszam do przeczytania mojego posta o ochronie w czasie opalania, jest tam sporo informacji :)
http://jaga140.blogspot.com/2012/04/uv-spf.html
przerazajace chyba przerzuce się w 100 na samoopalacze
OdpowiedzUsuńprzerażające zdjęcie, warto się zastanowić nad skutkami opalania...
OdpowiedzUsuńczytałam go już !
OdpowiedzUsuńrobi wrażanie
powiem tylko jedno słowo :ojej!
OdpowiedzUsuńE, raczej ściema. Gość by musiał jeżdzić tylko w jednym kierunku o jednej porze dnia. Przecież jak jeżdzimy samochodem to słońce jest z przodu, czasem z jednego boku czasem z drugiego.
OdpowiedzUsuńDokładnie poza tym przez szybę się nie opalimy czyli szkło nie przepuszcza części promieniowania wiec to raczej nie mozliwe, tak samo jak nosimy okulary to tez nie opalamy tej części twarzy którą one zasłaniają
UsuńTo zdjęcie jest najlepszą odpowiedzią na pytanie: "czemu ty się nie opalisz? Taka blada jesteś..."
OdpowiedzUsuńJa sobie je chyba wydrukuje to zdjęcie i będę pokazywać osobą komentującym moją bladość :p
UsuńDla mnie filtr 50 na buzie od wiosny do jesieni to podstawa pielęgnacji. Jesienią i zimą 30 (w słoneczne dni również 50). W razie niedoboru gotówki szybciej kupie filtr niż podkład.
Ładnie daje po głowie ...
OdpowiedzUsuńsłyszałam tez o pani prof. X która prowadziła przez 30 lat zajecia w tej samej sali efekt podobny. ja używam z iwostinu 50+ ale nie jestem z niego zbytnio zadowolona, nie wchłania się do końca i moja skóra strasznie po nim się świeci.
OdpowiedzUsuńA w moim mniemaniu i posiadanych informacji koncerny kosmetyczne rozpowszechniają te bzdury o filtrach tylko po to aby osiągnąć korzyści majątkowe. Podobnie jak w przypadku cholesterolu - zaleca się spożywanie margaryn, bencoli i innych bzdur...
OdpowiedzUsuńPrawda jest taka, że filtry słoneczne sprzyjają powstawaniu raka blokując wchłanianie przez organizm promieniowania ultrafioletowego i w ten sposób blokując produkcję witaminy D w skórze. Co więcej kremy z filtrem zawierają w składzie rakotwórcze chemikalia, które wnikają w głąb naszej skóry. A ponieważ zaleca się stosować filtry regularnie w czasie przebywania na słońcu nawet kilka razy prawdopodobie nasza skóra wchłania pokaźna ilość syntetycznych związków chemicznych.Odkryto, że nawet mała ilość Octylu methoxycinnamate (OMC), obecnego w 90 procentach kremów z filtrem, zabija komórki myszy.
Nie znam się na kosmetykach, ale chcę odnieść się do treści pod zdjęciem. Z tego , co mi wiadomo szkło, pochłania promieniowanie nadfioletowe. Jedynie szkło kwarcowe, stosowane np. w lampach w solarium , przepuszcza promienie UV i wtedy możemy mówić o wymienionych przez Ciebie skutkach. Możemy też założyć, że ów mężczyzna nie miał klimatyzacji w samochodzie, przez co jeździł przez całe życie z otwartymi szybami :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam, Justyna
Nie można "się opalić" przez szkło, mówiąc krótko. To zdjęcie to ściema. Mój dziadek, który jest nieco młodszy od tego pana, opala się w sezonie cały czas (niespecjalnie - po prostu chodzi bez koszulki) i jest brązowy. Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że wygląda przynajmniej o 15 lat młodziej niż na swój wiek.
OdpowiedzUsuńNie dajmy się zwariować, naprawdę.