sobota, 30 kwietnia 2011

SZAMPON BAMBINO SKŁAD

BAMBINO - ufałam mu najbardziej, zobaczmy...bardzo ciężko znalezc informacje na temat niektórych składników(są to na pewno w większości środki czyszczące), wszystkie inne starałam sie przedstawic :

Decyl glukozyd jest łagodny niejonowy środek powierzchniowo czynny stosowany w kosmetykach formularies tym szampon dla dzieci i produktów dla osób z wrażliwą skórą. Many natural personal care companies use this cleanser because it is plant-derived, biodegradable , and gentle for all hair types. Wiele naturalnych spółek osobowych opieki używać do mycia, ponieważ jest pochodzenia roślinnego, ulega biodegradacji , a delikatny dla włosów typów.
:)

Sodium Myreth Sulfate - ciężko znalezc informacje na jego temat tego siarczanu, na pewno jest detergentem, na pewno nie pomaga, na pewno może byc szkodliwy...
:(

PEG-80 Sorbitan Laurate
- Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji (emulsja to forma fizykochemiczna, której przykładem w preparatach kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy, lotiony), czyli połączenie fazy wodnej z fazą olejową. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora reologii (czyli poprawia konsystencję) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Ponadto pełni rolę solubilizatora, czyli umożliwia wprowadzanie do roztworu wodnego substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie, np. kompozycje zapachowe, wyciągi roślinne, substancje tłuszczowe.

PEG-40 Hydrogenated Castor Oil - olej rycynowy, SAME PLUSY
:)

Sodium Benzoate - benzaosan sodu, po prostu koncentrat... Benzoesan sodu działa drażniąco na śluzówkę żołądka, dlatego spożycie zawierających go produktów może u osób nadwrażliwych (np. chorych na chorobę wrzodową) powodować dolegliwości bólowe. W połączeniu z witaminą C (E300) może przekształcić się w rakotwórczy benzen[4], co ma znaczenie szczególnie w przypadku napojów gazowanych, w których stosuje się jednocześnie obie te substancje. Temperatura i naświetlenie to czynniki przyspieszające formowanie się benzenu.
Chce się powiedziec OMG - a przeciez witamina C jest w cytrynie, którą nie raz używam na włosy... aaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!
:( ://

Laureth - 2 - emulgator

Citric Acid - naturalny, delikatny środek konserwujący. mimo wszystko zważając na to ze benzoesan sodu w towarzystwie witaminy C staje się rakotwórczy to eee, nie chce się gadac.

Polyquaternium-10
W przypadku stosowania produktów do pielęgnacji włosów, Polyquaternium-10 może zmniejszyć elektryczności statycznej. It enhances the appearance and feel of hair, by increasing hair body, suppleness, or sheen, or by improving the texture of hair that has been damaged physically or by chemical treatment. Poprawia wygląd i styl włosów, przez podmiot, zwiększenie włosów, elastyczność, lub połysk, lub poprzez poprawę struktury włosów, które zostały uszkodzone fizycznie lub przez obróbkę chemiczną.
:)

Sodium Laureth Sulfate - ............ SLS ............ ciarki mnie przeszły, nic więcej. (notka poniżej)

Niacinamide - witamina b3 - TAK TAK TAK :)

Bisabolol - Naturalny składnik rumianku o bardzo silnych wła�ciwo�ciach kojšcych, łagodzšcych i przeciwinfekcyjnych. Łagodzi podrażnienia skóry, chroni przed powstawaniem zaczerwienień i uczuleń, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych
:)


dużo przydatnych naturalnych składników, ale też SLS - mimo wszystko na szarym końcu INCI więc powinno byc go najmniej.
biorąc pod uwagę, że ciężko znalezc szampon bez sls - w moim skromnym rankingu bambino utrzymuje dosc wysoką pozycję

Znalazłam stronkę z produktami kosmetycznymi bez sls, jesli chodzi o szampony to dziecięcy HIPP i dziecięcie szampony rossmana.

Koniec informacji na ten temat, obiecuje, że kolejne notki beda bardziej optymistyczne ;d

4 komentarze:

 1. Używam tego szamponu do mycia moich pędzelków i sprawdza się bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 2. przyznaję się bez bicia, że kompletnie nie zwracam uwagi na składy kosmetyków ;/
  wszędzie jakieś silikony, polepszacze - tak na prawdę można przy tym wszystkim zwariować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie do końca PEG jest zwykłą substancją - polecam zajrzeć na stronę jaworek.pl/kosmetyki do zakładki czarne owce - dużo ciekawych informacji o chemii.

  OdpowiedzUsuń
 4. więcej takich opisów! ja zwracam bardzo uwagę na to co znajduję się w kosmetykach - zwłaszcza dla dzieci! niestety coraz więcej substancji ma wpływ na gospodarkę hormonalną (głownie naszą kobiecą) Dziewczyny wystrzegajcie się głównie parabenów!

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...